Sędziszów (woj. świętokrzyskie): uroczyste świętowanie z kampanią „Dumni z Polski”

Z inicjatywy burmistrza Wacława Szarka (na zdjęciu) gmina Sędziszów dołączyła do ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. Podczas uroczystych obchodów stulecia odzyskania niepodległości będą wykorzystywane materiały i gadżety akcji.

Zaplanowano już wydarzenia na początek maja. 3 maja z samego rana przy kościele św. Brata Alberta spotkają się poczty sztandarowe, uczniowie, orkiestry i mieszkańcy. Po mszy świętej za ojczyznę przemaszerują pod Samorządowe Centrum Kultury im. Jana Pawła II.  Pod pomnikiem Ofiar Poległych w II wojnie światowej zostaną złożone kwiaty, a potem będzie można zobaczyć program artystyczny przygotowany przez Studio Piosenki.

Lokalne władze planują również uroczystości z okazji 11 listopada. W zeszłym roku uroczystości rozpoczęły się przemarszem do kościoła farnego, gdzie odprawiona została msza święta w intencji ojczyzny. Po eucharystii tradycyjnie zostały złożone wieńce pod obeliskiem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, a następnie przed ratuszem, przed tablicami upamiętniającymi walczących o Polskę. Obchody uświetniła orkiestra dęta z Rzeszowa.