Szreńsk (woj. mazowieckie): pokazy filmów, konkursy i widowiska patriotyczne z kampanią „Dumni z Polski”

Decyzją wójta Marka Nitczyńskiego (na zdjęciu) gmina Szreńsk dołączyła do wspólnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości z ogólnopolską kampanią „Dumni z Polski”. Plan na ten wyjątkowy jubileusz jest bardzo bogaty – zakłada konkursy, koncerty, spotkania i widowiska.

W maju na Wzgórzu Zamkowym odbędzie się widowisko historyczne połączone z pieśniami patriotycznymi i pokazem rycerskim. W bibliotece najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach historycznych. W Kinie „Za Rogiem” co miesiąc wyświetlane są filmy nawiązujące do różnych momentów w historii Polski.

We wrześniu odbędzie się duża impreza pod tytułem „Szreńsk w 100-lecie Niepodległości” z okazji 635. rocznicy nadania praw miejskich. W planach korowód dziejów Szreńska, inscenizacja dawnego targu oraz biało-czerwony pokaz pirotechniczny. Przez cały rok jest realizowany również projekt „Różnorodne Barwy Patriotyzmu”. W jego ramach młodzież będzie przygotowywała audycje radiowe, albumy historyczne, brała udział w konkursach oraz wycieczkach do miejsc związanych z historią Polski. W listopadzie, z okazji Święta Niepodległości, odbędzie się widowisko patriotyczne.