Wadowice Górne (woj. podkarpackie): bogaty program obchodów stulecia odzyskania niepodległości z kampanią „Dumni z Polski”

Wójt Jerzy Kos (na zdjęciu) podjął decyzję o przyłączeniu gminy Wadowice Górne do ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. Przez cały rok będą odbywać się uroczystości i imprezy związane ze stuleciem odzyskania niepodległości.

Świętowanie zaczęło się już wczesną wiosną. W marcu w Wadowicach Górnych odbył się Narodowy Dzień  Pamięci Żołnierzy Wyklętych, podczas którego mieszkańcy mogli obejrzeć program artystyczny i wysłuchać wykładu dr Ryszarda Ziobronia. Wtedy również zorganizowano turniej piłki nożnej. W najbliższych planach są obchody 3 maja – msza święta za ojczyznę, przemarsz z flagami oraz sadzenie dębu wolności. 12 maja miłośnicy sportu wezmą udział w biegu przełajowym „Dla mojej ojczyzny”, a 23 zostanie zorganizowany turniej „Polska na wyciągnięcie ręki”.

W czerwcu odbędzie się konkurs piosenki patriotycznej, a w wakacje turniej w warcaby i szachowy z okazji Odzyskania Niepodległości oraz wycieczka do Wilna, gdzie pochowane jest serce Józefa Piłsudskiego. Konkursy, wykłady historyczne i spotkania związane z odzyskaniem niepodległości – to plany na jesień. Kulminacją patriotycznych wydarzeń będzie listopad, kiedy będzie zorganizowany apel, akademia z elementami poezji i muzyki, a także konkurs ortograficzny w Wampierzowie.