Igołomia-Wawrzeńczyce (woj. małopolskie): obchody świąt patriotycznych z kampanią „Dumni z Polski”

Gmina dołączyła do kampanii „Dumni z Polski” decyzją wójta Józefa Rysaka (na zdjęciu). Na ten wyjątkowy rok stulecia odzyskania niepodległości planuje specjalne uroczystości, a także imprezy sportowe.

Święto Narodowe Trzeciego Maja będzie obchodzone w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce tradycyjnie – zaplanowano przemarsz pod pomnik i złożenie tam kwiatów. Materiały z kampanii „Dumni z Polski” już trafiły do  szkół, które organizują swoje mniejsze wydarzenia patriotyczne. Część z nich została również wykorzystana do urządzenia specjalnej gabloty w urzędzie gminy.

Kolejne uroczystości będą się odbywać 11 listopada. Wtedy również mieszkańcy oraz lokalne władze spotkają się pod pomnikiem, żeby złożyć tam kwiaty. Wcześniej odbędzie się msza święta w intencji ojczyzny. Później zaplanowano uroczystość historyczno-edukacyjną w centrum kultury. Całemu wydarzeniu będzie towarzyszyć miejscowa orkiestra dęta. Po południu, jak co roku tego dnia, odbędzie się mecz samorządowców przeciwko klubowi sportowemu.