Tarnowo Podgórne (woj. wielkopolskie): konkursy, koncerty i wykłady z kampanią „Dumni z Polski”

Wójt Tadeusz Czajka (na zdjęciu) zadecydował, że gmina Tarnowo Podgórne dołączy do kampanii „Dumni z Polski”. Na cały rok zaplanowano wiele atrakcji i uroczystości związanych ze stuleciem odzyskania niepodległości.

W programie znalazły się m.in. lekcje muzealne dla licealistów, przegląd piosenki patriotycznej, konkurs literacki i gminny konkurs historyczny. Młodzież będzie mogła również wysłuchać wykładu dr Marka Retzlera o dowódcach Powstania Wielkopolskiego oraz wziąć udział w grze miejskiej. Najlepsi mówcy będą mogli rywalizować w konkursie krasomówczym. W czerwcu odbędzie się Szkolny Rajd Niepodległościowy, a w październiku wystawa niepodległościowa.

11 listopada zaplanowano Bieg Niepodległościowy, Rodzinny Rajd Samochodowy, wieczornica harcerska, Turniej w Kopa oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i koncert. To nie będzie koniec wydarzeń związanych z historią Polski – w grudniu zostaną zorganizowane obchody 100. rocznicy  Powstania Wielkopolskiego oraz pierwszy Powstańczy Bieg.