Kościerzyna (woj. pomorskie): „Serce Kaszub” dołącza do kampanii „Dumni z Polski”

Z inicjatywy burmistrza Michała Majewskiego (na zdjęciu) Kościerzyna będzie świętować stulecie odzyskania niepodległości razem z ogólnopolską kampanią „Dumni z Polski”. W mieście obchody jubileuszu zainicjowały uroczystości związane z 98. rocznicą wkroczenia Wojsk Polskich do Kościerzyny w styczniu 1920 r.

Kolejne uroczystości i atrakcje dla mieszkańców będą odbywały się przy okazji majówki. 1 maja na Rynku odbędzie się koncert. Następnego dnia świętowanie przenosi się do Muzeum Kolejnictwa, gdzie zostanie zorganizowany Turniej Gry w Baśkę. O 16:30 z Placu Targowego wyruszy Parada Rowerowa, którą uświetni występ uczestnika „Mam Talent” – Jonasza Pakulskiego.

3 maja w planach jest Piknik Patriotyczny oraz uroczystości. W sierpniu odbędzie się rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej, a miesiąc później powstanie Miasteczko Młodych Patriotów. 11 listopada uczczony będzie Rajdem Niepodległości. Podczas wszystkich tych wydarzeń mieszkańcy będą zbierać puzzle – w sumie powinno być ich 12. Razem ułożą okolicznościowy obrazek.