Powiat słupski (woj. pomorskie): świętowanie stulecia odzyskania niepodległości razem z ogólnopolską kampanią „Dumni z Polski”

Starosta Zdzisław Kołodziejski (na zdjęciu) zdecydował o dołączeniu do kampanii „Dumni z Polski”. Program świętowania wyjątkowego roku stulecia odzyskania niepodległości jest bardzo bogaty, a do jego tworzenia przyłączyły się miejscowości z całego powiatu.

W maju będzie można wziąć udział w Biesiadzie Powiatowej w Gminnym Domu Kultury w Główczycach. Czerwiec to miesiąc Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Wojskowych, który zorganizuje Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Grodna „Leśny Kot” w  Słupsku. W Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku odbędzie się Festiwal Zespołów Folklorystycznych, a od lipca przez całe wakacje co czwartek w Kościele św. Jacka będzie można wysłuchać koncertu Muzyki Kameralnej i Organowej.

We wrześniu w powiecie zostanie także zorganizowane Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”. Podczas wielu z tych wydarzeń będą wykorzystywane materiały z kampanii „Dumni z Polski”, a kalendarz imprez ma stać się jeszcze bogatszy.