Słupca (woj. wielkopolskie): konkursy dla dzieci, zawody strzeleckie i bieg z kampanią „Dumni z Polski”

Decyzją Burmistrza Michała Pyrzyka (na zdjęciu) miasto Słupca dołączyło do grona samorządów biorących udział w kampanii „Dumni z Polski”. Urząd miasta, szkoły, przedszkola i inne jednostki przygotowały bardzo szeroki program obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Materiały kampanii pomogą promować wydarzenia i będą zachęcać mieszkańców do udziału.

Tylko w marcu zaplanowano zawody strzeleckie z karabinka pneumatycznego z okazji rocznicy wybuchu insurekcji kościuszkowskiej, e-wystawę na stronach www.cdnkonin.pl oraz www.miasto.slupca.pl poświęconą stuleciu odzyskania niepodległości przez Polskę, konkurs wiedzy o Polsce dla 6-latków oraz konkurs plastyczny pt. „Piękna Ziemia Wielkopolska” w Przedszkolu nr 4.

Przedszkolaki z jednostek na terenie miasta będą uczyły się Hymnu Polski i Roty. Wezmą udział w konkursie na tworzenie godła i flagi z biało-czerwonych serc. Będą mogły wysłuchać także opowiadań i wierszy przybliżających historię naszego kraju. Planowany jest również rajd rowerowy dla dzieci i rodziców z Przedszkola nr 4 pod hasłem „Po Słupcy śmigamy – nasza małą Ojczyznę zwiedzamy”. Z kolei Przedszkole nr 2 planuje konkurs fotograficzny dla rodziców i wystawę prac w Muzeum Regionalnym.

W kwietniu planowane jest bicie rekordu Guinnessa w liczbie osób tańczących poloneza. W maju ogłoszony zostanie konkurs na dekorację patriotyczną witryny sklepowej.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zorganizuje m.in. konkurs literacki i plastyczny. W listopadzie odbędzie się m.in. Bieg Niepodległości, turniej tenisa stołowego i turniej piłkarski.