Poniatowa (woj. lubelskie): materiały „Dumni z Polski” nagrodami w konkursach dla mieszkańców

Burmistrz Zygmunt Wyroślak (na zdjęciu) zadecydował o włączeniu Poniatowej w kampanię „Dumni z Polski”. 3 maja w mieście planowana jest żołnierska majówka. Po uroczystej mszy świętej mieszkańcy przemaszerują przez miasto. Następnie odbędzie się koncert pieśni patriotycznych oraz pokaz tańców narodowych. Zorganizowany zostanie także konkurs kulinarny na najlepszą potrawę żołnierską. Na koniec uroczystości odbędzie się koncert orkiestry, która zagra  marsze wojskowe.

W dniach 16-17  czerwca,  podczas Dni Miasta czyli tzw. Poniato-wianek zorganizowana zostanie m.in. wystawa plenerowa poświęcona historii Poniatowej, koncerty patriotyczne oraz wykład historyczny.

Z kolei we wrześniu podczas wieczoru pamięci odbędą się warsztaty teatralne, konkurs na mural o tematyce niepodległościowej, konkurs na aranżacje utworu patriotycznego oraz  wystawa poświęcona historii obozu w Poniatowej. Planowane są również wydarzenia plenerowe na terenie niemieckiego obozu w Poniatowej.

11 listopada pod hasłem „Poniatowa – miasto niepodległości” odprawiona zostanie uroczysta msza święta, po której wyruszy patriotyczny przemarsz przez miasto. Dla mieszkańców przygotowano koncert pieśni patriotycznych, pokaz tańców narodowych i liczne konkursy o tematyce narodowej.

Materiały kampanii posłużą jako nagrody w konkursach i upominki dla mieszkańców.