Małkinia Górna (woj. mazowieckie): z kampanią „Dumni z Polski” budujemy szacunek do symboli narodowych

Wójt Małkini Górnej Bożena Kordek (na zdjęciu) zdecydowała o włączeniu gminy do ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. – Rok 2018 jest rokiem jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to piękne podkreślenie wszystkich działań w naszej Ojczyźnie, które nawiązywały do historycznej daty 11 listopada 1918 roku, kiedy to spełnił się sen Polaków niepodległej Ojczyźnie. Po 123 latach niewoli, germanizacji i rusyfikacji polskie państwo było wolne – mówi Pani Wójt.

Jak dodaje, jubileusz jest hołdem pamięci dla pokoleń, dzięki którym na mapę świata wróciła wolna Polska. Jest hołdem za ich przelaną krew, cierpienie i wiarę, że droga do wolności to jedyny słuszny cel.

– Obchody w Gminie Małkinia Górna to okazja do poszczycenia się historią, którą tworzyli nasi przodkowie. Okazja do pokazania ich wkładu w walkę o niepodległość i bohaterstwo, dzięki któremu żyjemy w wolnym kraju – wyjaśnia Bożena Kordek

Jak mówi Pani Wójt, mieszkańcy Małkini wielokrotnie dali przykład pięknych postaw, biorąc udział w uroczystościach patriotycznych organizowanych w gminie. ­- Dzięki temu w naszej małej Ojczyźnie rozszerzamy świadomość historyczną i budujemy szacunek do naszych symboli narodowych. Niech ten piękny jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodzony 11 listopada 2018 roku będzie wstępem do pokoju, dobrobytu i pomyślności Wszystkich Mieszkańców naszej małej Ojczyzny – Gminy Małkinia Górna – życzy Pani Wójt.