Stalowa Wola (woj. podkarpackie): Bieg po Niepodległą z kampanią „Dumni z Polski”

Związek Harcerstwa Polskiego działający na terenie Stalowej Woli zorganizował grę miejską dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas wydarzenia mieszkańcy mogli poznać najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły naszą ojczyznę do wolności.

Gra rozpoczęła się przy Miejskim Domu Kultury. Uczestnicy w trakcie zmagań otrzymywali materiały kampanii „Dumni z Polski”: gry planszowe, flagi, karty do gry, śpiewniki, przypinki i wiele innych gadżetów. Organizatorzy zachęcali jeszcze przed zabawą do zakładania strojów nawiązujących do okresu I wojny światowej.

– Cofamy się w czasie o 100 lat. Uczestnicy biorący udział w grze przygotowują się do odzyskania niepodległości. W różnych punktach znajdują się organizacje, które wtedy powstawały po to, żeby walczyć o niepodległość. W jednym z punktów znajdować się będzie szpital polowy, gdzie trzeba będzie udzielić pierwszej pomocy. W kolejnych będzie np. nauka szyfru, gdzie trzeba będzie nadać jakiś przekaz. Będzie można przejść tort przeszkód – mówiła tuż przed rozpoczęciem gry Dominika Siembida, współorganizator gry.