Stalowa Wola (woj. podkarpackie): prezydent i harcerze zapraszają do udziału w obchodach z kampanią „Dumni z Polski”

Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny (na zdjęciu) oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj zapraszają na uroczyste obchody stulecia odzyskania niepodległości. Ich częścią będzie gra miejska pt. „Bieg po Niepodległą”, która zostanie zorganizowana 11 listopada na ulicach Stalowej Woli. To inicjatywa Związku Harcerstwa Polskiego.

Gra rozpocznie się na Placu Piłsudskiego przy Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli o godzinie 8.30. Do 15.30 uczestnicy będą mieli do pokonania wiele ciekawych wyzwań. Do realizacji gry wykorzystane zostaną również materiały kampanii „Dumni z Polski”. Gry planszowe, flagi, karty do gry, śpiewniki, przypinki i wiele innych gadżetów będzie czekać na uczestników gry „Bieg po Niepodległą”. Organizatorzy zachęcają do założenia stroju, który nawiązywał będzie do okresu I wojny światowej (przewidywane są dodatkowe punkty).

W zabawie mogą wziąć udział 5 – 8-osobowe patrole, z przynajmniej jedną osobą pełnoletnią w składzie. Zespoły można zgłaszać do 8 listopada 2018 do godziny 23:59 za pomocą formularza na stronie: https://tiny.pl/gz3kb. – Zadania są przeróżne, i dla małych, i dla dużych, o różnym stopniu trudności. Są tak zaplanowane, żeby to przede wszystkim była świetna zabawa – podkreśla podharcmistrz Patrycja Rząd, wiceprzewodnicząca Okręgu Podkarpackiego Związku Harcerzy Rzeczypospolitej.