Olszówka (woj. wielkopolskie): radosne świętowanie z kampanią „Dumni z Polski”

– Rok 2018 jest czasem radosnego świętowania z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Punktem kulminacyjnym obchodów będzie dzień 11 listopada, lecz w oczekiwaniu na tę datę warto się odpowiednio przygotować – przekonują koordynatorzy kampanii „Dumni z Polski” w gminie Olszówka. Materiały kampanii trafiły m.in. do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Głębokiem.

Uczniowie otrzymali gry o tematyce historycznej, materiały edukacyjne oraz gadżety kampanii. – Z pomocą przekazanych nam materiałów uatrakcyjniamy zajęcia, pogadanki, spotkania oraz apele z okazji narodowych świąt. Lekcje historii i godziny wychowawcze zostały wzbogacone o przekaz dotyczący Polaków, którzy zmienili losy świata, największych wynalazców czy sportowców.

– Otrzymaliśmy także śpiewniki, z których można przypomnieć sobie wiele popularnych pieśni. Będą one doskonałym uzupełnieniem zajęć z edukacji muzycznej oraz muzyki w klasach starszych. Posłużą także na apelach lokacji świąt narodowych – cieszą się szkolni koordynatorzy.