Lipno (woj. kujawsko-pomorskie): kampania „Dumni z Polski” ułatwia świętowanie wielkiego jubileuszu!

– W ramach obchodów 100-lecia niepodległości gmina Lipno przystąpiła do projektu „Dumni z Polski”. Dzięki przystąpieniu do kampanii otrzymaliśmy pakiet materiałów edukacyjnych, który ułatwi organizację działań i wspólne świętowanie tak zacnego jubileuszu – cieszą się koordynatorzy z Urzędu Gminy Lipno. Wójt Andrzej Szychulski (na zdjęciu) zaproponował bardzo bogaty program obchodów stulecia. Jak przekonują przedstawiciele Urzędu Gminy, celem podjętych działań jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej oraz zachęcenie lokalnej społeczności do aktywnego uczestnictwa w proponowanych uroczystościach i wspólnym, radosnym świętowaniu.

Szczególnie interesująco zapowiadają się letnie imprezy. W lipcu odbędzie się Sołtysiada oraz „Rodzinny Piknik Niepodległościowy” połączony z pokazem odtwórców historii rycerstwa i mobilną wystawą edukacyjną „W drodze do niepodległości”. W sierpniu zorganizowane zostaną gminne dożynki – „Święto plonów” w Wichowie.

Na wrzesień zapowiedziano udział w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego oraz uroczyste, połączone obchody 100-lecia niepodległości Polski, 100-lecia Polskiego Lotnictwa i 100-lecia Szkoły Podstawowej im. F. Żwirki i S. Wigury w Maliszewie. Z tej okazji zorganizowane zostaną zawody modeli szybowców „Smyki na start” pod patronatem Generalnego Dowództwa Sił Zbrojnych. O kolejnych wydarzeniach w gminie Lipno będziemy informować na bieżąco.