Słupca (woj. wielkopolskie): patriotyczne świętowanie w przedszkolach z kampanią „Dumni z Polski”

W ramach przygotowań do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Słupcy odbyły się warsztaty z książką. Najmłodsi z pomocą rodziców stworzyli m.in. przestrzenną mapę Polski oraz wysłuchali fragmentów literatury.

Z kolei przedszkolaki z Przedszkola nr 2 „Miś” w Słupcy waz z rodzicami wzięły udział w biało – czerwonym rajdzie rowerowym. Na mecie na wszystkich uczestników czekał poczęstunek oraz atrakcje na placu zabaw.

Pod hasłem „Kocham Cię Polsko” w Przedszkolu nr 4 „Jarzębinka” zorganizowano międzyprzedszkolny konkurs wiedzy o Polsce. Do udziału zgłosiło się także Przedszkole Nr 2 ,,Miś”. Celem zmagań było m.in. popularyzowanie wiedzy o Polsce, budowanie tożsamości i poczucia przynależności narodowej, rozwijanie zainteresowań historią, kulturą i tradycją własnego kraju, oraz kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci w wieku przedszkolnym.

Konkurs rozpoczął się uroczystym odśpiewaniem hymnu Polski oraz obejrzeniem filmu ,,Symbole narodowe”. Po zapoznaniu z zasadami i punktacją drużyny przystąpiły do rozwiązywania zadań. Najmłodsi rozwiązywali krzyżówki, układali puzzle z godłem Polski, brali udział w quizach oraz rozpoznawali legendy, polskie melodie i znanych Polaków. Jak informują organizatorzy, podczas konkursu dzieci obu drużyn wykazały się dużą wiedzą.