Biała Podlaska (woj. lubelskie): kampania „Dumni z Polski” towarzyszyła wizycie pary prezydenckiej

Na zaproszenie prezydenta miasta Dariusza Stefaniuka Białą Podlaską odwiedzili Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką. Para prezydencka wzięła udział w obchodach Dnia Dziecka i inauguracji Dni Miasta. Prezydent i Pierwsza Dama rozdali najmłodszym maskotki i towarzyszyli w zabawach zorganizowanych w parku Radziwiłłowskim. Uczestnicy imprezy byli wyposażeni w materiały kampanii „Dumni z Polski”, w której bierze udział Biała Podlaska.

– Dzieci są dla nas tym, co najpiękniejsze. Marzymy o nich, staramy się o nie dbać, staramy się zapewnić im wszystko, co tylko możliwe, żeby mogły dobrze się rozwijać, żeby mogły być szczęśliwe – mówił prezydent Andrzej Duda, nawiązując do Międzynarodowego Dnia Dziecka. Prezydent RP wspominał też poprzednią wizytę w Białej Podlaskiej, która odbyła się 11 listopada 2015 roku.

Podczas festynu para prezydencka wręczyła nagrody w konkursie plastycznym z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości pt. „Za co kocham Polskę”. – Życzę Wam, Drogie Dzieci, byście były szczęśliwe, cieszyły się dobrym zdrowiem, byście zawsze czuły się bezpieczne i kochane. A w trudnych chwilach i gdy nurtują Was różnego rodzaju pytania – byście zawsze mogły liczyć na wsparcie dorosłych – mówiła małżonka Prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

Przy okazji wizyty w Białej Podlaskiej Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty przy pomniku Lecha i Marii Kaczyńskich na placu Wojska Polskiego.