Powiat słubicki (woj. lubuskie): sadzenie dębów, konkursy i biegi z kampanią „Dumni z Polski”

Starosta Marcin Jabłoński (na zdjęciu) zdecydował, że powiat słubicki dołączy do ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. Już teraz zaplanowano szereg wydarzeń, które będą odbywały się przez cały rok stulecia odzyskania niepodległości.

W programie znalazł się m.in. bieg sztafetowy, którego trasa przebiegnie przez wszystkie gminy powiatu słubickiego, plener malarski pod hasłem „Wolna Ojczyzna” oraz Bieg św. Huberta po Puszczy Rzepińskiej. W gminie Ośno Lubuskie zostanie zorganizowana gra miejska „Ośno wczoraj i dziś” i Festiwal Piosenki Polskiej, a w gminie Górzyca impreza plenerowa i spotkania z poezją patriotyczną.

Władze chcą również posadzić dęby wolności w całym powiecie oraz zaprosić młodzież do udziału w konkursie literackim. W programie obchodów stulecia jest również spektakl teatralny pt. „Droga do wolności”, konkurs fotograficzny „Biało-czerwona flaga Rzeczpospolitej Polskiej w obiektywie” oraz prezentacja multimedialna „Sztafeta Pokoleń w drodze do niepodległości. Historia jednej rodziny”.