Powiat łęczyński (woj. lubelskie): 268 mieszkańców stworzyło „żywą flagę” pod hasłem „Dumni z Polski”

Podczas majówki w powiecie łęczyńskim odbyła się akcja „Nasza biało-czerwona”, zorganizowana w ramach ogólnokrajowej kampanii „Dumni z Polski”. 268 mieszkańców powiatu łęczyńskiego, głównie uczniów Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej oraz Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej stworzyło „żywą flagę” i wykonało wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Do 7 maja mieszkańcy powiatu mogli też przesyłać swoje indywidualne i grupowe zdjęcia prezentujące przygotowania i świętowanie Dnia Flagi. Do akcji, oprócz Starosty Romana Cholewy i pracowników Starostwa Powiatowego w Łęcznej (na zdjęciu obok) dołączyły m.in. Przedszkole nr 1 w Łęcznej, Przedszkole nr 2 w Łęcznej, Przedszkole w Puchaczowie, Przedszkole w Ciechankach, Szkoła Podstawowa im. H. Ch. Andersena w Jawidzu, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Łęcznej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej oraz osoby prywatne.


Przedszkole w Ciechankach


Szkoła Podstawowa w Jawidzu


Uczniowie Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej oraz Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej utworzyli żywą flagę


Przedszkole w Puchaczowie