Wejherowo (woj. pomorskie): moc wydarzeń pod hasłem „Dumni z Polski”

Wójt Henryk Skwarło (na zdjęciu) podjął decyzję o dołączeniu gminy Wejherowo do ogólnopolskiego świętowania stulecia odzyskania niepodległości z kampanią „Dumni z Polski”. Ten wyjątkowy jubileusz w nadmorskiej miejscowości będzie świętowany na wiele sposobów, a podczas wydarzeń zostaną wykorzystane materiały kampanii.

Wójt zachęca mieszkańców do udziału w projekcie „Polak Mały”, zainicjowanej przez akcję „Dumni z Polski”. Świeżo upieczeni rodzice mogą wysyłać zdjęcia swoich pociech, które urodziły się w roku stulecia odzyskania niepodległości. Z zebranych fotografii zostanie stworzony album.

Niektóre wydarzenia w gminie już się odbyły – jak na przykład obchody rocznicy zakończenia II wojny światowej. Delegacje tradycyjnie złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem symbolizującym 36. zbiorowych mogił żołnierzy polskich i radzieckich. Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się na żołnierską grochówkę. W planach na następne miesiące są m.in.: gra miejska i narodowe czytanie w Bolszewie, a także uroczystości patriotycznej w Białej oraz w Piaśnicy.