Trzciana (woj. małopolskie): imprezy sportowe i spektakle z kampanią „Dumni z Polski”

Wójt Józef Nowak (na zdjęciu) podjął decyzję dotyczącą dołączenia gminy Trzciana do ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. Materiały z akcji posłużą podczas wydarzeń patriotycznych w maju, a także w jesiennych obchodach stulecia odzyskania niepodległości.

1 maja mieszkańcy Trzciany będą mogli wziąć udział w Gminnym Biegu i Gminnym Marszu Konstytucji 3 Maja. Trzy pierwsze miejsca zostaną uhonorowane pucharami i statuetkami, a nazwiska wszystkich uczestników zostaną wymienione w serwisie internetowym gminy. – Świadomi jesteśmy, że pamięć o ważnych wydarzeniach i przodkach powinna być w pierwszej kolejności pielęgnowana w lokalnych małych ojczyznach. Bardzo prosimy o przybycie i uczestniczenie w tym biegu, który będzie nie tylko hołdem dla przodków, ale również okazja integracji międzypokoleniowej – zachęcają do udziału w wydarzeniu lokalne władze.

Na jesień planowane są kolejne patriotyczne wydarzenia. We wrześniu odbędzie się inscenizacja teatralna z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Mieszkańcy będą mogli obejrzeć wówczas „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.