Brzeg (woj. opolskie): patriotyczne obchody stulecia odzyskania niepodległości z kampanią „Dumni z Polski”

Z inicjatywy burmistrza Jerzego Wrębiaka (na zdjęciu), Brzeg dołączył do kampanii „Dumni z Polski”. Podczas obchodów stulecia niepodległości i innych imprez odbywających się w mieście będą wykorzystywane materiały akcji: chorągiewki, przypinki, ulotki.

Pierwsze uroczystości odbyły się już 26 kwietnia. Pod hasłem „Niepełnosprawni pamiętają o majowych świętach” na placu Polonii Amerykańskiej odbyła się uroczystość integracyjna zorganizowana przez Zespół Szkół Specjalnych w Brzegu. Uczestnicy zaprezentowali program artystyczny, którego najważniejszym elementem było zatańczenie poloneza.

Lokalne władze planują organizację turnieju „1z10 na 100 rocznicę Niepodległej Polski” – pierwsza część to eliminacje szkolne. Z każdej ze szkół jeden uczeń awansuje do Wielkiego Finału, który odbędzie się w Ratuszu Miejskim. Pytania oczywiście będą związane z okresem odzyskania niepodległości przez Polskę. – Planujemy także Festiwal Gier Planszowych w plenerze – mówi Tomasz Kubiak z Urzędu Miasta. – Inne pomysły to również nauka robienia kotylionów w Miejskiej Bibliotece  i warsztaty z robienia kartek niepodległościowych, a także „Świętowanie poprzez czytanie” – podkreśla.

W mieście trwa remont Amfiteatru. W sierpniu, po jego zakończeniu, planowane jest zorganizowanie wspólnego śpiewania pieśni historycznych.