Powiat Jarosławski (woj. podkarpackie): dla niepodległej z kampanią „Dumni z Polski”

Starosta Tadeusz Chrzan (na zdjęciu) podjął decyzję o włączeniu Powiatu Jarosławskiego do ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. W powiecie jubileusz stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę będzie obchodzony pod hasłem „Jarosławskie dla Niepodległej”. Akcję zainicjowała Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu. – Materiały kampanii wpisują się w zaplanowane przez nas działania. Podobnie jak godne i uniwersalne hasło kampanii – mówi Magdalena Pszon z Wydziału Rozwoju i Promocji.

– Mamy mnóstwo pomysłów na własne wydarzenia, ale podobają nam się także propozycje zawarte w przewodniku po kampanii. Bardzo ładne są naklejki „Dumni z Polski” – zauważa Magdalena Pszon.

W ramach akcji „Jarosławskie dla niepodległej” zorganizowana zostanie m.in. gra miejska, piknik i piknik lotniczy w stulecie odzyskania niepodległości i powstania polskich sił powietrznych. Wśród planowanych wydarzeń są na przykład: „Śladami niepodległości – Jarosławski Marsz na Orientację”, konkurs pamięci „Powiat jarosławski w drodze do niepodległości 1914 -1918”, wspólne śpiewanie hymnu czy Charytatywny Bal Oficerski Garnizonu Jarosław.