Powiat Puławski (woj. lubelskie): koncert, rajd i konkursy z kampanią „Dumni z Polski”

Starosta Witold Popiołek (na zdjęciu) podjął decyzję o włączeniu Powiatu Puławskiego do kampanii „Dumni z Polski”. Samorząd Powiatu Puławskiego w związku z 100. Rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę zaplanował szereg przedsięwzięć i okolicznościowych wydarzeń. Pierwszym z nich jest stanowisko Rady Powiatu Puławskiego dot. obchodów niepodległościowych podjęte na sesji w dniu 14 lutego 2018 roku.

Kolejnym wydarzeniem będzie uroczysty koncert „Bo to Polska właśnie” w wykonaniu artystów Polskiej Opery Kameralnej, który odbędzie się 6 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 w Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Puławach. Organizatorem koncertu jest Starosta Puławski.

Starostwo udzieliło też wielu dotacji na wsparcie realizacji zadań publicznych dotyczących organizacji wydarzeń niepodległościowych: III Rajd Rowerowo-Historyczny „Kontrofensywa Rowerowa 2018”, Powiatowy Konkurs Plastyczny „MY I DRZEWA” w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości pod hasłem „LAS DLA NIEPODLEGŁEJ”, Dyptyk na 100-lecie niepodległej Polski, 75. Rocznica Pacyfikacji Wsi Bałtów, Koncert muzyki polskiej. Planowane jest także wydanie okolicznościowego albumu o tematyce niepodległościowej. Rada Powiatu podjęła inicjatywę zbiórki pamiątkowych „Podpisów dla Niepodległej”. Projekt polega na zebraniu do specjalnej księgi pamiątkowej podpisów mieszkańców powiatu jako swego rodzaju wotum wdzięczności dla niepodległej Ojczyzny. Finał wszystkich uroczystości zaplanowano na 11 listopada wspólnie z Miastem Puławy.

Podczas wydarzeń wykorzystywane będą materiały kampanii „Dumni z Polski”.