Żychlin (woj. łódzkie): materiały kampanii „Dumni z Polski” są kompleksowe

Burmistrz Gminy Żychlin Grzegorz Ambroziak (na zdjęciu) podjął decyzję o włączeniu gminy do ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. Jak wyjaśnia pan Adam Staszewski z urzędu, w kampanii szczególnie spodobały się gry dla dzieci i ulotki oraz talia kart z wizerunkami wielkich Polaków . – Materiały są bardzo różnorodne i kompleksowe.

W Żychlinie w całym 2018 roku planowany jest szereg inicjatyw. 2 maja zorganizowana zostanie miejska gra terenowa, którą przygotuje Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina. Uczestnicy będą musieli wykazać się m.in. wiedzą na temat wydarzeń z 1918 roku.

3 maja z kolei planowany jest piknik patriotyczny. Podobny odbył się w ubiegłym roku – wówczas połączony z odsłonięciem pamiątkowej tablicy „PAMIĘCI TADEUSZA KOŚCIUSZKI”, przywracając w ten sposób symboliczne miejsce pamięci tego wielkiego Polaka zniszczone w czasie II wojny światowej. Zeszłoroczne wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, dlatego będzie kontynuowane.

11 listopada odbęda się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodleglosci. Planowany jest w tym dniu koncert oraz pokaz multimedialno-laserowy.

Materiały kampanii zostaną wykorzystane podczas tych wydarzeń. Ulotki zaś zostaną przekazane do szkół.