Sława (woj. lubuskie): „Dumni z Polski” to kompleksowe materiały na cały 2018 rok

– Kampania bardzo nam się spodobała. To kompleksowe materiały, które pokazują, jak wiele mamy powodów do dumy z naszej Ojczyzny – mówi Krzysztof Gruszewski (na zdjęciu), zastępca burmistrza. Jak dodaje, obecnie bardzo ważne jest pokazywanie młodzieży dokonań wielkich Polaków, wynalazków naszych rodaków czy najpiękniejszych miejsc w Polsce. – Dlatego bardzo podoba mi się tematyka ulotek. Młodzi ludzie zapominają o naszej historii, dokonaniach. Czują się bardziej Europejczykami niż Polakami – wyjaśnia Pan Burmistrz.

W Sławie planowane są w tym roku m.in. uroczyste obchody Dnia Flagi. Zorganizowana będzie m.in. akademia. Miasto zamierza także skorzystać z pomysłów zaprezentowanych w przewodniku po kampanii, gdzie znajdują się przykłady wydarzeń, które można zorganizować dla mieszkańców.

11 listopada w Sławie odbędzie się odsłonięcie pomnika marszałka Piłsudskiego. – Środki na ten cel pozyskało Stowarzyszenie Patriotyczna Sława w ramach budżetu obywatelskiego – mówi Krzysztof Gruszewski i dodaje, że od początku bardzo wspierał ten pomysł.