Brodnica (woj. kujawsko-pomorskie): materiały „Dumni z Polski” idealnie pasują do naszych planów na stulecie

– Przeanalizowaliśmy wspólnie z Burmistrzem Jarosławem Radaczem (na zdjęciu) założenia kampanii „Dumni z Polski” i podjęliśmy decyzję: wchodzimy w ten projekt! – mówi Zdzisława Marciniak, dyrektor Wydziału Rozwoju, Współpracy Zewnętrznej i Informacji w Urzędzie Miejskim w Brodnicy. – Rok 2018 jest wyjątkowy i chcemy wyjść do mieszkańców. Zawsze staramy się to robić, ale w tym roku nasze cykliczne imprezy będą miały specjalny, rocznicowy charakter. Materiały „Dumni z Polski” bardzo pasują do tego, co zaplanowaliśmy – podkreśla pani dyrektor.

Pierwsze miejskie wydarzenia z okazji stulecia zostały zaplanowane na kwiecień i maj – wówczas odbędą się imprezy plenerowe i koncerty. – W święto 2 maja zawsze rozdajemy kilkaset flag i innych gadżetów dla mieszkańców – mówi Zdzisława Marciniak. 26 maja w Brodnicy odbędzie się Festyn Małych Ojczyzn, zaplanowano również jarmark ekologiczny, podczas którego będą promowane typowo polskie produkty.

Drugi cykl rocznicowych wydarzeń odbędzie się jesienią, a ich kulminacją będą obchody 11 listopada. – Czekamy na materiały „Dumni z Polski”. Możliwość zamówienia gotowych gadżetów to wygodne rozwiązanie – uważa pani dyrektor.