Bydgoszcz (woj. kujawsko-pomorskie): harcerze rozdali mieszkańcom materiały „Dumni z Polski”

Uważamy, że kampania to świetny pomysł i jesteśmy bardzo wdzięczni za materiały, które pomogą nam uatrakcyjnić kilka imprez organizowanych na terenie województwa – mówi o „Dumni z Polski” Dorota Sucharska, zastępca komendanta Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP.

– W Toruniu chorągiewki i ulotki będziemy rozdawać podczas gry miejskiej i pikniku z okazji 11 listopada. Podobna gra odbędzie się w Brodnicy i Fordonie, w poszczególnych punktach uczestnicy będą zbierać inne materiały. Na koncercie pieśni patriotycznych wykorzystamy otrzymane śpiewniki, a w Inowrocławiu, podczas Biegu Niepodległości dla zwycięzcy przewidzieliśmy koszulki z logo „Dumni z Polski” w nagrodę. W Aleksandrowie Kujawskim organizujemy kilkudniowy zlot, a w Chełmży bierzemy udział w sadzeniu Dęba Niepodległości – także przy tych okazjach będziemy rozprowadzać materiały, które otrzymaliśmy – zapowiadała pani Sucharska.

Podczas uroczystości w Starym Fordonie materiały kampanii „Dumni z Polski” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Rozdawali je harcerze ze Szczepu Zielona Siódemka im. Hetmana Jana Karola Chodkiewicza w Bydgoszczy.