Pakosław (woj. wielkopolskie): VIII Turniej Wsi i wystawy w bibliotece pod hasłem „Dumni z Polski”

Zawody dla mieszkańców sołectw oraz cykl ośmiu wystaw o tematyce patriotycznej – gmina Pakosław przygotowała mnóstwo wydarzeń z okazji stulecia odzyskania niepodległości, którym towarzyszy kampania „Dumni z Polski”. VIII Turniej Wsi Gminy Pakosław został zorganizowany przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu oraz Urząd Gminy.

W tym roku na uczestników czekało 7 konkurencji, a jedną z nich było zadanie związane z  utrzymaniem ukwieconego klombu i terenu placu zabaw. Ich oceny dokonała komisja powołana przez Wójta Gminy Pakosław. Z kolei nad zalewem czekało na zawodników 6 zadań-niespodzianek. Wśród nich znalazły się konkurencje na czas, takie jak „Przenieść krokodyla”, „Bieg przebierańca”, czy „Wielkie sprzątanie”, quiz sprawdzający wiedzę o Polsce pt. „Dumni z Polski”, a także konkurencja siłowa pn. „Mam tę moc”. Ostatnią i decydującą konkurencją był sprawdzający celność i współpracę w zespole „Cebulowy atak”.

W międzyczasie kibice mogli również spróbować swoich sił i sprawdzić się w teście wiedzy o Polsce. – Organizatorom i sołectwom nie chodziło jedynie o rywalizację, ale o dobrą zabawę, integrację sołectw i aktywne spędzenie czasu – wyjaśnia Joanna Kuźnia z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Pakosławiu. – Uśmiechnięte twarze, wesołe okrzyki, radosne nastroje zawodników i kibiców były dowodem, ze cel ten został osiągnięty.

Wszystkie sołectwa otrzymały puchary i czeki. Dodatkowo członkowie zwycięskiej drużyny z Chojna otrzymali upominki kampanii „Dumni z Polski”. – Cieszy nas fakt, że tegoroczny turniej został wzbogacony o Targi Ekonomii Społecznej „JARMARK POMYSŁÓW”, które cieszyły się zainteresowaniem i stanowiły dodatkową atrakcję – podkreśla Joanna Kuźnia. – Przygotowanie turnieju i sprawne jego przeprowadzenie wymagało zaangażowania wielu osób.

Urząd Gminy dziękuje za owocną współpracę członkom komisji sędziowskiej, członkom komisji turniejowej, opiece medycznej, przedstawicielom Ligi Obrony Kraju Pakosław, pracownikom Urzędu oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Pakosławiu. – Gratulujemy wszystkim sołectwom, dziękujemy za sportową rywalizację fair play i czekamy na Was za rok. Mamy nadzieję, że wspomnienie tegorocznych zmagań będzie jeszcze przez długi czas wprowadzać Państwa w dobry nastrój! – podsumowuje Joanna Kuźnia.

To nie koniec wydarzeń przygotowanych przez Gminę Pakosław z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Pakosławiu zapraszają wszystkich zainteresowanych do zwiedzania cyklu ośmiu wystaw pt. „Dumni z Polski”. Potrwają one do listopada. Korzystając z materiałów edukacyjnych kampanii, OKiR i Biblioteka każdego miesiąca proponują inny temat nawiązujący do polskiej historii i naszych bohaterów:

  • kwiecień – „Wielkie Polki”
  • maj – „Najpiękniejsze miejsca w Polsce”
  • czerwiec – „Polscy artyści, którzy zachwycili świat”
  • lipiec – „Najodważniejsi Polacy w historii”
  • sierpień – „Polacy, którzy zmienili losy świata”
  • wrzesień – „Dla Polski. Najwięksi polscy sportowcy”
  • październik – „Polscy innowatorzy i ich wynalazki”
  • listopad – „O Polsce. Najwięksi polscy pisarze”

– Wystawy można zobaczyć w godzinach otwarcia Gminnej Biblioteki Publicznej w Pakosławiu. Doceńmy to, co polskie i bądźmy z tego dumni! – zapraszają Joanna Kuźnia i Agnieszka Jeziorska.