Poniatowa (woj. lubelskie): kampania „Dumni z Polski” na Poniato-Wiankach w stulecie odzyskania niepodległości

Kolorowy, patriotyczny korowód z udziałem m.in. prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Hetmana i burmistrza Poniatowej Zygmunta Wyroślaka przeszedł przez miasto. Tegoroczna edycja Poniato-Wianków odbyła się w ramach kampanii „Dumni z Polski” w stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnicy barwnego korowodu otrzymali gadżety kampanii.

W sobotę w Poniatowej odbyły się koncerty zespołów ludowo-folkowych, konkurs na wianek oraz koncert zespołu Vision. W niedzielę odprawiona została uroczysta Msza Święta. Następnie wystąpiły grupy artystyczne z terenu gminy. Odbyły się koncerty galowe Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Lubelski Talent”. Rozstrzygnięto również Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej „Niepodległa 2018”. Wieczorem mieszkańcy Poniatowej bawili się na koncertach zespołów Poligon nr 4, MUS! i Łobuzy. Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.

Podczas Poniato-Wianków rozegrano Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Poniatowej, deblowy turniej tenisa ziemnego, orlikowy tor przeszkód, a także turnieje koszykówki, piłki nożnej i siatkówki plażowej. Odbył się również XI Memoriał im. Ryszarda Kuśnierza, Ryszarda Rybickiego, Henryka Sochy i Grzegorza Bitkowskiego.

Organizatorami Poniato-Wianków był Urząd Miejski oraz Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej.