Powiat kluczborski (woj. opolskie): biało-czerwone obchody Święta Konstytucji z kampanią „Dumni z Polski”

Uroczystości w powiecie kluczborskim rozpoczęły się mszą św. w intencji ojczyzny w Kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku z udziałem żołnierzy  z Jednostki Wojskowej 2286 Opole, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Chocianowic, pocztów sztandarowych oraz mieszkańców.

Następnie uczestnicy przemaszerowali z dużą 20 metrową białoczerwoną flagą na Rynek. Tutaj odbyły się dalsze punkty obchodów: odśpiewanie hymnu, odczytanie apelu pamięci i salwa honorowa.

Na zakończenie w niebo pofrunęło 100 białych i czerwonych balonów z okazji jubileuszowego roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

W uroczystości, oprócz Mieszkańców, brali udział marszałkowie województwa opolskiego: Andrzej Buła i Stanisław Rakoczy, w roli gospodarzy: starosta Piotr Pośpiech, zastępcy – Urszula Pękala-Duda, Jakub Goliński, sekretarz powiatu Adam Radom, burmistrzowie Kluczborka: Jarosław Kielar i Roman Kamiński, radni, uczniowie, przedstawiciele szkół, placówek powiatowych, organizacji pozarządowych, policji, straży, kombatanci oraz harcerze.