Powiat siemiatycki (woj. podlaskie): patriotyczne świętowanie z kampanią „Dumni z Polski”

Starosta Jan Zalewski podjął decyzję o dołączeniu do ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. Patriotyczne świętowanie w powiecie siemiatyckim już się rozpoczęło i potrwa do końca roku.

Pod koniec kwietnia dzieci i młodzież z siemiatyckich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, mieszkańcy Siemiatycz, członkowie zespołu pieśni i tańca „Małe Podlasie” wspólnie z władzami Powiatu Siemiatyckiego przeszli ulicą Pałacową w Siemiatyczach w „III Siemiatyckim Marszu Biało-Czerwonym”. Wszyscy ubrani w biało-czerwone barwy z balonikami w takich samych kolorach, utworzyli żywą flagę.

 

Uroczystości z okazji 3 maja rozpoczęły się mszą świętą za ojczyznę. Obchodom towarzyszyli ułani z Siemiatyckiego Towarzystwa Hippicznego „Szwadron” oraz członkowie Klubu Hodowców i Miłośników Gołębi Pocztowych w Siemiatyczach, którzy symbolicznie wypuścili kilkadziesiąt gołębi. Podczas wydarzeń patriotycznych organizowanych w tym roku w powiecie będą wykorzystywane materiały kampanii „Dumni z Polski”.