Jawor (woj. dolnośląskie): biało-czerwone świętowanie z kampanią „Dumni z Polski”

Z inicjatywy burmistrza Emiliana Bery (na zdjęciu), gmina Jawor dołączyła do ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. Przez cały rok będą się odbywać wydarzenia patriotyczne. Pierwsze z nich już za nami.

W marcu zorganizowano Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie były występy artystyczne najmłodszych, złożenie kwiatów pod pomnikiem, a także projekcja multimedialna pt. „Wyklęci. Żołnierze podziemia niepodległościowego”. Później w Jaworze odbył się Bieg Niezłomnych. To była już czwarta edycja tego wydarzenia.

Na początku maja zorganizowano obchody z okazji Święta Konstytucji. Uroczystości rozpoczęły się od programu zaprezentowanego przez Zespół Tańca Narodowego i Estradowego KRĄG, zaśpiewał chór Albertówka, a jedna z młodych Jaworzanek, Nina Bander wygłosiła referat pt. “Rzecz o Konstytucji 3 Maja”. -Wszyscy z wielką dumą kierujemy swój wzrok na biało – czerwoną flagę, pamiętamy o tradycji i historii naszego kraju oraz wszystkich bohaterach, którzy oddali życie za naszą ojczyznę. To dzięki nim teraz biało-czerwona może tak dumnie powiewać – mówił burmistrz podczas uroczystości.