Powiat lubelski (woj. lubelskie): „Dumni z Polski” mieszkańcy będą świętować podczas uroczystości, imprez i koncertów

Starosta Paweł Pikuła (na zdjęciu) zadecydował, że powiat lubelski dołączy do obchodów stulecia odzyskania niepodległości z kampanią „Dumni z Polski”. Program z okazji tego jubileuszu jest bardzo bogaty.

3 maja, po mszy świętej w intencji ojczyzny odbędzie się część artystyczna. Mieszkańcy będą mogli podziwiać występ Garbowskiej Orkiestry Dętej. W uroczystościach wezmą udział także poczty sztandarowe, szkoły, Ochotnicze Straże Pożarne, kombatanci i organizacje pozarządowe. 23 września odbędzie się koncert w Niedrzwicy Dużej z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Wydarzenie to będzie połączeniem dwóch rodzajów imprez organizowanych na terenie gminy z aktywnym udziałem lokalnej społeczności: koncertów „Niedrzwickich artystów” oraz rekonstrukcji historycznych. Będą to muzyczne występy w plenerze, przeplatane fragmentami inscenizacji.

W planie na 11 listopada również znalazła się msza święta, a także okolicznościowa część artystyczna w wykonaniu Klubu Seniora i Orkiestry Dętej OSP w Wojciechowie oraz złożenie wieńców pod Pomnikiem Tadeusza Kościuszki.