Powiat łęczyński (woj. lubelskie): „Dumni z Polski” mieszkańcy stworzą żywą flagę

Decyzją starosty Romana Cholewy (na zdjęciu) powiat łęczyński dołączył do ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. Z okazji stulecia odzyskania niepodległości planowane są tam wydarzenia patriotyczne dla mieszkańców.

Starostwo zachęca do wspólnego tworzenia żywej, internetowej flagi z akcją „Dumni z Polski”. Pierwsze zdjęcie, na którym urzędnicy trzymają białe i czerwone już powstało. Do projektu dołączyły również dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Łęcznej, a także uczniowie Zespołu Szkół Górniczych i „Jagiellończyka”.

Teraz przyszedł czas na mieszkańców. Mogą przesyłać fotografie, na których pozują z kartkami układającymi się we flagę, są ubrani w biało-czerwone barwy albo prezentują patriotyczne dekoracje domów. Z tych zdjęć powstanie galeria na stronie powiatu.

Na 3 maja zaplanowano uroczyste świętowanie, które w każdej gminie rozpocznie się mszą świętą. W Łęcznej program artystyczny na tę okazję przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, a także dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1. Uczestnicy przemaszerują pod pomnik im. Tadeusza Kościuszki, by tam złożyć kwiaty. Na zakończenie zaplanowano koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Górniczej. W Cycowie odbędzie się program artystyczny przygotowany przez gminny dom kultury. W Klarowie będzie można wziąć udział w koncercie pieśni patriotycznych w wykonaniu Milejowskiej Orkiestry Dętej.