Mrągowo (woj. warmińsko-mazurskie): Kampania „Dumni z Polski” w sercu Mazur

Burmistrz Otolia Siemieniec (na zdjęciu) zadecydowała, że Mrągowo dołączy do ogólnopolskiej akcji „Dumni z Polski”. Mieszkańcy i turyści będą wspólnie świętować podczas koncertów, uroczystości i imprez w mieście.

Z okazji 3 maja w Mrągowie odbędzie się msza w intencji ojczyzny z orkiestrą dętą Mrągovia. Później, na molo przy skwerze Jana Pawła II, będzie można wysłuchać koncertu „Powróćmy jak za dawnych lat”.  W trakcie majówki organizowane są także imprezy sportowe, m.in. rajd rowerowy dookoła jeziora Śniardwy oraz Mrągowski Bieg na Orientację. Jedną z majowych atrakcji jest także wystawa około 70 pojazdów wojskowych, pożarniczych i policyjnych w Muzeum Sprzętu Wojskowego. Odwiedzający mogą obserwować prace konserwacyjne przy sprzęcie i jego bieżącą obsługę.

W sierpniu w Mrągowie wystąpi Kuba Blokesz z recitalem „Jacek Kaczmarski na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Z kolei w programie obchodów 11 listopada znajdą się: Capstrzyk Niepodległości z udziałem wojska, policji, straży pożarnej, władz samorządowych, harcerzy, organizacji kombatanckich, szkół i mieszkańców oraz widowisko muzyczne. Ponadto odbędzie się szereg imprez towarzyszących: spotkania, koncerty, wystawa, rajdy, zawody i turnieje sportowe.