Wydminy (woj. warmińsko-mazurskie): mazurska gmina dołącza do kampanii „Dumni z Polski”

Wójt Radosław Król (na zdjęciu) podjął decyzję o przyłączeniu gminy Wydminy do ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. – Udział w kampanii pomoże mieszkańcom lepiej przeżywać  oraz cieszyć się z okazji obchodów stulecia niepodległości –  mówi Agnieszka Sadowska z urzędu gminy.

Stulecie odzyskania niepodległości Wydminy będą świętowały już w maju. W Gminnym Ośrodku Kultury będzie można zobaczyć wystawę, która ma nawiązywać do stulecia odzyskania niepodległości oraz Konstytucji 3 Maja. Otwarcie przewidziano na 2 maja.  – Następnie w czerwcu odbędą się Dni rodziny oraz Dni Wydmin, podczas których pragniemy wyeksponować materiały z kampanii „Dumni z Polski”. Zwycięskie rodziny  nagrodzimy grami o tematyce patriotycznej – dodaje Agnieszka Sadowska.

Niektóre uroczystości patriotyczne z kampanią „Dumni z Polski” już się odbyły.  Materiały przygotowane w ramach akcji zostały wykorzystane podczas  Trzeciego Marszu zorganizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących upamiętniającego  Święto Flagi, a także w trakcie wizyty ukraińskich uczniów w gminie.