Bartoszyce (woj. warmińsko-mazurskie): koncerty, lekcje historii i uroczystości z kampanią „Dumni z Polski”

Wójt gminy Bartoszyce Jadwiga Gut (na zdjęciu) zadecydowała o dołączeniu do ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. Materiały z akcji będą wykorzystywane w szkołach oraz podczas patriotycznych uroczystości przez cały rok.

Pierwsze uroczystości zaplanowane są na początek maja i organizuje je Dom Kultury w Bartoszycach. Obchody pod nazwą „Tydzień Patriotyczny” rozpoczną się 2 maja. Na ten dzień zaplanowano uroczystość przy placu Bohaterów Westerplatte, wystawę sprzętów wojskowego, koncert patriotyczny oraz wernisaż wystawy z okazji stulecia odzyskania niepodległości. 3 maja po mszy świętej za ojczyznę odbędzie się Harcerski Zwiad Uliczny oraz prelekcja historyczna przy jeziorze przy ul. Kętrzyńskiej. Pod koniec uroczystości zaplanowano festiwal kolorów i piknik. W Bartoszycach wystąpi także grupa teatralna z Gdyni ze spektaklem „A piosenka za nimi szła”.

4 maja młodzież spotka się w bibliotece na „żywej” lekcji historii. Wieczorem odbędzie się Patriotyczny Turniej Deblowy Piłkarzyków Stołowych. Lokalne władze zapowiadają, że najbardziej biało-czerwonym miesiącem będzie listopad, kiedy odbędą się uroczystości z okazji Narodowe Święto Niepodległości.