Powiat sztumski (woj. pomorskie): obchody świąt patriotycznych z ogólnopolską kampanią „Dumni z Polski”

Starosta Wojciech Cymerys (na zdjęciu) zdecydował, że powiat sztumski dołączy do kampanii „Dumni z Polski”. Plan na stulecie odzyskania niepodległości jest bardzo bogaty i obejmuje wydarzenia, które przyciągną zarówno najmłodszych, jak i dorosłych mieszkańców.

Każda z gmin należących do powiatu zaplanowała swoje obchody świąt patriotycznych. W Mikołajkach Pomorskich odbędą się uroczystości, po których mieszkańcy będą mogli zobaczyć program artystyczny przygotowany przez młodzież szkolną oraz wystawę „100 lat historii naszej gminy we wspomnieniach”. W Dzierzgoniu na Wzgórzu Zamkowym 2 maja zostanie zorganizowana inscenizacja historyczna „Z początków Dzierzgonia”, a także przedstawienia teatralne, gry rodzinne i obóz rycerski. 3 maja odbędzie się polowa msza na dziedzińcu ośrodka kultury.

3 maja w Sztumie miłośnicy sportu wezmą udział w Międzynarodowym Sztumskim Biegu Solidarności, „Piątce dla Niepodległej” a także w Nordic Walking dla Niepodległej. Dla najmłodszych mieszkańców będą zorganizowane osobne zawody, a wszystko zakończy się wręczeniem medali i piknikiem.