Gródek nad Dunajcem (woj. małopolskie): gmina znad Jeziora Rożnowskiego dołącza do kampanii „Dumni z Polski”

Wójt Józef Tobiasz (na zdjęciu) zadecydował o przyłączeniu gminy Gródek nad Dunajcem do ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. Z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę w gminie planowany jest szereg atrakcji dla mieszkańców.

Świętowanie tego wyjątkowego roku w Gródku nad Dunajcem rozpoczęło się konkursem dla młodzieży „Nasza Niepodległa”. To rywalizacja dla uzdolnionych artystycznie młodych mieszkańców, którzy mogą przesyłać swoje w prace w formie fotografii, obrazów, a także wierszy. 3 maja zaplanowano wydarzenie o tytule „Jutrzenka Wolności”, które rozpocznie się mszą świętą, a zakończy koncertem muzyki polskiej w amfiteatrze w Rożnowie.

Na następne miesiące jest planowany pieszy Rajd Sobótki Szlakami Niepodległości. Na trasie uczestnicy będą musieli rozwiązywać zadania konkursowe, a na mecie będzie na nich czekał piknik. Zorganizowany zostanie również maraton pływacki z Rożnowa do Gródka, a w sierpniu dobędą się regaty „Z wiatrem do wolności”. Kolejne obchody zaplanowano na jesień, kiedy zostanie zasadzony Dąb Wolności, a pod nim zakopana kapsuła czasu. Wtedy odbędzie się też bieg, gra miejska i konkurs pieśni patriotycznych. Kulminacja obchodów to 11 listopada z koncertami patriotycznymi, uroczystością i wystawą prac, które zostały wyróżnione we wcześniejszych konkursach.