Świdnica (woj. dolnośląskie): cały rok świętowania z kampanią „Dumni z Polski”

Prezydent Beata Moskal-Słaniewska (na zdjęciu) zadecydowała o włączeniu Świdnicy do ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. Obchody stulecia odzyskania niepodległości nie ograniczą się jedynie do dnia 11 listopada. Świdnica świętuje cały rok.

Będą festyny, biegi, konkursy, koncerty i wystawy, a także oficjalne uroczystości połączone z odsłonięciem pamiątkowej tablicy. – Mam nadzieję, że te obchody będą w naszym mieście szczególne, że będzie to święto radosne i integrujące – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska i zapowiada, że na stulecie w mieście zostanie posadzone 100 drzew. Planowane jest także m.in. uhonorowanie świdnickich stulatków, turniej szachowy, gra literacko-historyczna, Bieg Niepodległości, Korowód Niepodległości.

Między sierpniem a listopadem budynek ratusza będzie podświetlany na biało-czerwono. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział  we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych i festynie „Kocham Cię Polsko”. To tylko mały wycinek z całego bogatego programu obchodów tej wyjątkowej rocznicy.