Czarnożyły (woj. łódzkie): młodzież zaangażowana w obchody stulecia odzyskania niepodległości z kampanią „Dumni z Polski”

Wójt Andrzej Modrzejewski (na zdjęciu) zadecydował, że gmina Czarnożyły dołączy do kampanii „Dumni z Polski”. Przygotowanie obchodów stulecia odzyskania niepodległości powierzył szkołom i Gminnemu Ośrodkowi Kultury. Już teraz zaplanowano szereg wydarzeń, w których będą mogli brać udział mieszkańcy.

We wszystkich szkołach będą organizowane apele oraz programy patriotyczno-religijne z okazji 3 maja i 11 listopada. Oprócz tego zaplanowano konkurs wiedzy o historii polski, patriotyczne dyktando, spotkania z kombatantami, konkursy plastyczne. Uczniowie uczestniczą w wycieczkach do miejsc związanych z przeszłością regionu – np. do Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Bogaty program zakłada zarówno przypominanie historii kraju, jak i najbliższego otoczenia mieszkańców – ich „małej ojczyzny”.  Materiały przygotowane w ramach kampanii „Dumni z Polski” będą wykorzystywane podczas wydarzeń i konkursów dla młodzieży.