Świerczów (woj. opolskie): wspólne świętowanie jubileuszu odzyskania niepodległości z kampanią „Dumni z Polski”

Wójt gminy Andrzej Gosławski (na zdjęciu) podjął decyzję o dołączeniu do ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”.  Mieszkańcy Świerczowa będą mogli wziąć udział w wielu wydarzeniach – w także sportowych.

Świerczów to zielona gmina położona nieopodal Namysłowa na Opolszczyźnie. Można tam obejrzeć wiele zabytkowych budynków, takich jak chociażby Kościół filialny p.w. Najświętszego Serca Jezusowego. Wiele budynków mieszkalnych i gospodarczych pochodzi jeszcze z okresu przedwojennego. Odwiedzając gminę, warto zajrzeć także do Starościna, gdzie znajduje się kilkusetletni pałac oraz do Dąbrowy na spacer po malowniczym parku.

Gmina na rok stulecia odzyskania niepodległości planuje szereg wydarzeń. Pierwszą imprezą patriotyczną będzie majowy bieg. Trzecia edycja wydarzenia będzie miała tym razem inny wymiar. Wszyscy uczestnicy dostaną gadżety kampanii „Dumni z Polski”, a bieg będzie miał barwy biało-czerwone. Obchodami 11 listopada ma zająć się młodzież, która w swoich szkołach będzie organizować akademie.