Wąsewo (woj. mazowieckie): materiały „Dumni z Polski” uświetnią gminne obchody stulecia

Wójt Rafał Kowalczyk (na zdjęciu) zadecydował o włączeniu Gminy Wąsewo do kampanii „Dumni z Polski”. Samorząd zaplanował wiele spotkań z mieszkańcami, podczas których rozdawane będą materiały kampanii: broszury informacyjne, naklejki, baloniki, długopisy, gry planszowe.

Na 2018 rok w Wąsewie przewidziano wiele wydarzeń związanych z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W obchody zaangażowały się wszystkie szkoły z terenu gminy, biblioteka oraz organizacje pozarządowe, które podejmują wiele inicjatyw, m.in. konkurs literacki, przegląd pieśni patriotycznych, turnieje sportowe i inne.

Główne gminne uroczystości związane z setnym jubileuszem odzyskania niepodległości przez Polskę będą połączone z obchodami 100-lecia istnienia Publicznej Szkoły Podstawowej w Rząśniku Włościańskim wraz z nadaniem szkole imienia Marii Konopnickiej, które planuje się na 06 października.

Szczegółowe informacje będą zamieszczane na stronie: www.wasewo.pl. Wszystkim wydarzeniom będzie towarzyszyła kampania „Dumni z Polski”.