Powiat Kluczborski (woj. opolskie): rekonstrukcje historyczne, piknik i koncert z kampanią „Dumni z Polski”

Starosta Piotr Pośpiech (na zdjęciu) podjął decyzję o włączeniu Powiatu Kluczborskiego do ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. W samorządzie planowany jest szereg imprez związanych ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę. – Wiedząc, jak ważna jest to data w historii naszej Ojczyzny już w 2017 roku powołałem Komitet Organizacyjny Powiatowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Kluczborku, po to by jak najlepiej przygotować się do tego wydarzenia i wspólnie z mieszkańcami świętować – wyjaśnia Starosta Piotr Pośpiech. Dodaje, że materiały  kampanii będą pomoce w przygotowaniu imprez na terenie powiatu. –To doskonały materiał na nagrody dla uczniów biorących udział w różnego rodzaju konkursach czy gadżety dla mieszkańców, którzy mogą aktywnie uczestniczyć w imprezach podkreślając swój patriotyzm i dumę z Polski – stwierdza Starosta.

Kulminacja wydarzeń przewidziana jest na 11 listopada 2018 r., kiedy odbędzie się szereg inicjatyw kulturalnych, sportowych i historycznych, m.in. przemarsz niepodległościowy, piknik patriotyczny, koncert pieśni patriotycznej, rekonstrukcje historyczne czy symboliczna Sztafeta Niepodległości, w której weźmie udział 100 biegaczy, pokonując dystans 100 km na trasie wytyczonej na terenie całego powiatu kluczborskiego.

– O włączeniu powiatu do kampanii „Dumni z Polski” zadecydowała możliwość otrzymania różnorodnych materiałów, które można wykorzystać przy organizacji imprez na terenie Ziemi Kluczborskiej, jak również propozycje programu, z których nasz powiat może czerpać interesujące pomysły ­– tłumaczy Maria Żurek, kierownik Referatu Promocji Powiatu, Turystyki i Kultury.