Żnin (woj. kujawsko-pomorskie): miasto słynnego Chóru „Moniuszko” włącza się do kampanii „Dumni z Polski”

Burmistrz Robert Luchowski (na zdjęciu) zdecydował się włączyć Żnin do kampanii „Dumni z Polski”. Rocznice odzyskania niepodległości przez Polskę są zawsze w mieście okazją do wyjątkowego świętowania. W ubiegłym roku po mszy za Ojczyznę w kościele pod wezwaniem św. Floriana ulicami Żnina przeszedł uroczysty marsz pod Pomnik Walki i Męczeństwa przy ul. Kościuszki.

W swoim przemówieniu burmistrz Robert Luchowski zauważył, że z roku na rok obchody cieszą się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców. Przypomniał także historię obecnego na uroczystościach chóru „Moniuszko”, który został założony w 1909 roku. Jego celem od początku jest pielęgnowanie języka polskiego, naszych tradycji i patriotyzmu za pomocą pieśni.

Burmistrz apelował do mieszkańców, by szanowali wolność i niepodległość nie tylko podczas rocznic, ale również na co dzień. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem mieszkańcy wypuścili w powietrze biało-czerwone balony. W tym roku oprawę uroczystości zapewnią materiały kampanii „Dumni z Polski”.