Zabierzów (woj. małopolskie): konkursy, wspólne śpiewanie i gra terenowa z kampanią „Dumni z Polski”

Wójt gminy Zabierzów Elżbieta Burtan (na zdjęciu) wraz z  Wydziałem Rozwoju i Promocji UG Zabierzów oraz Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów podjęła decyzję o przystąpieniu do kampanii „Dumni z Polski”.

– Materiały kampanii są bardzo ciekawe i ładnie wykonane, dlatego zdecydowaliśmy się wziąć udział w kampanii. Szczególnie podobają nam się ulotki, które zamierzamy przekazać Gminnemu Zespołowi Ekonomiczno-Administracyjnemu Szkół, które docelowo trafią do uczniów szkół z terenu Gminy Zabierzów. Materiały edukacyjne będą rozdawane m.in. podczas uroczystości z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości organizowanych na terenie gminy. Część ulotek trafi do świetlic środowiskowych i będzie udostępniana najmłodszym podczas X Jubileuszowego Turnieju Świetlic Środowiskowych pn. „Rodzina jest najważniejsza”.

Obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę organizuje w gminie Zabierzów Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, które co roku dba, aby 11 listopada był dla mieszkańców wyjątkowym świętem. W ubiegłym roku zaplanowano mnóstwo atrakcji z wielkim rozmachem. Przez cały dzień odbywały się koncerty, spotkania z historią, wystawy prac plastycznych. Zorganizowano także wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Jak zapewnia dyrektor Centrum Aleksandra Małek, w tym roku będzie równie ciekawie i widowiskowo.

– Zaplanowaliśmy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Ojczyzna w kolorach” – zdradza Pani Dyrektor. – 11 listopada zamierzamy świętować przez cały dzień. Zaplanowaliśmy dla mieszkańców w każdym wieku mnóstwo patriotycznych atrakcji. Zorganizujemy m.in. historyczną grę terenową, odbędzie się koncert patriotyczny oraz wspólne śpiewanie – mówi Aleksandra Małek i już teraz zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania.